Mistrovství světa agility – Liberec 4.-7.října 2012

Od čtvrtka 4.10. do neděle 7.10.2012 bude v České republice  probíhat Mistrovství světa v agility. Historická událost pro všechny české agiliťáky! Co víc si může fanoušek agilitního sportu přát než to, že se bude vrcholný sportovní zážitek konat právě v jeho vlasti? Že může vidět všechny světové  špičkové týmy  tohoto sportu a nemusí vyjíždět někam za hranice našeho státu??
S Keskou jsem se zúčatnila, v roli reprezentantky České republiky, posledních třech  ročníků MS. Loni jsme získaly,za pomoci Terezy Králové a Radovana Lišky, v soutěži družstech nádherné 3.místo! Bohužel jsem v té době  promarnila svou šanci v soutěži jednotlivců, kde jsme šly do finále z 8.místa! Letos měla Keska na začátku závodní sezóny zdravotní problémy a vážně jsem uvažovala o tom, že  se letos kvalifikačních závodů vůbec nezůčastníme. Ale nakonec jsme to zkusily a i když naše výkony nebyly zdaleka tak přesvědčivé jako v loňských „kvalifikačkách“, tak jsme si přesto  vybojovaly účast v soutěži družstev na letošním libereckém MS Agility. Splní se mi jeden z mých agilitních snů – tu atmosféru v hale, když běží nějaký „domácí “ závodník, bych přála každému! Zároveň si ale čím dál víc začínám uvědomovat tu zodpovědnost vůči domácímu publiku.. Bude to „velký“, ale nezbývá než doufat, že v případě neúspěchu budou naši fanoušci shovívaví, protože i agility je jen sport a ve sportu to tak je: málo vítězů a moc a moc těch poražených, kteří se s prohrou musí nějak vyrovnat… Ale naše reprezentace do toho dá určitě všechno a já pevně věřím, že si tentokrát budou moct fanoušci oběhnout oslavné  kolečko s českými vlajkami kolem haly a ne jen jednou!
Martina
Všechny důležité informace o konání MS v Liberci najdete na jeho webových stránkách.
Nominované české týmy na MS 2012