O nás

Cvičiště Psí školy „Na Ostrově“ je v provozu od roku 2002.

psi-skola

Věnujeme se hlavně základní výchově a výcviku poslušnosti psů všech ras i velikostí. Jde nám především o to, aby se u nás psi socializovali, naučili se pracovat a vnímat své majitele i mezi dalšími psy, ale hlavně se snažíme naučit majitele psů, jak na to. :-)

Žijeme ve velkém městě a při početnosti psů v Brně je prostě nezbytné, aby byli ovladatelní. Nejsme sportovní kynologický klub, který by vás připravoval na  zkoušky z výkonu psů, nebo soutěže.
Ale přece jen jedny zkoušky na našem cvičišti z této oblasti 1-2x do roka pořádáme. Jsou to zkoušky podle zkušebních řádů Kynologické Jednoty Brno, které jsou zaměřené právě na zvládnutí základní poslušnosti psa (Zkouška ovladatelnosti psa a zkouška upotřebitelnosti psa).

Druhou hlavní činností Psí školy Na Ostrově je trénink agility – skvělý sport pro zabavení psa, skvělý sport pro majitele. Bohužel není v našich silách uspokojit v posledních letech všechny zájemce. „Agiliťáci“ se totiž  na rozdíl od kurzistů v poslušnosti moc nemění, a zůstávají nám věrni dlouhá léta (pokud jim to tedy zdraví dovolí).  A pokud tomuto sportu propadnou, tak  si pořizují další a další psiska. :-) A den má bohužel jen 24 hodin a kapacita na trénink je omezená. Takže do kurzů agility přijímáme vždy jen pár nových zájemců za rok.

Za těch deset let provozu prošlo naším cvičištěm stovky a stovky psů a jejich majitelů. Někteří zůstali našemi klienty dodnes, někteří se vracejí se svými dalšími „dorostenci“ – to je pro nás znamení, že se jim u nás líbí a pro nás ta největší odměna. Získaly jsme díky naší Psí škole Na Ostrově spoustu přátel a zkušeností a troufnu si říct, že totéž platí i pro hodně našich klientů.

Na závěr snad jen informace o tom, čím se NEzabýváme: převýchovou agresivních psů a nežádoucího chování – na to jsou dnes odborníci – a  neprovozujeme internátní, nebo individuální výcvik a ani hotel pro psy!

Těší se na Vás vaše „učitelky“ :-)

Martina Vaškebová
Martina Vaškebová
Radana Růžičková
Radana Růžičková
Hana Frimmelová
Hana Frimmelová