Canicrossový seminář – reportáž..

dsc_0717Je překrásné sobotní ráno… rozkvetlé stromy, keře a teplota vzduchu spíše evokují začátek měsíce května, ale datum na kalendáři je jasný: 29.3.2014 Big Smile. Šestnáct Ostrovanů se v tento den sešlo na cvičáku, aby si vyzkoušelo a taky se dovědělo něco víc o sportu zvaném canicross!Instruktorky Veronika Navrátilová a Jana Tomášková nám všem vysvětlily, v čem spočívá kouzlo canicrossu, jak tento sport udělat pro psa zábavným a pro psovoda příjemným… Mohli jsme si vyzkoušet různé postroje pro psy a „sedáky“ pro psovody (to jsou takové bederní pásy, které má psovod na svém těle a za které jsou psy zapřažení!) Psi se nejdřív proběhli se zátěží v podobě řetězů připnutých na vodítko a posléze jsme si je připnuli i do našich postrojů a zkusili běh „naostro“… I když se  ta praktická část semináře mohla zdát krátká, tak sama za sebe můžu říct,že v neděli mě nohy bolely jak po maratonu! Big Smile Sprintovat se psem, který vás táhne dopředu,  ale vy zároveň nemáte pražádnou chuť skončit na zemi v poloze na břiše a s odřeninami, je opravdu velmi náročné jak na výkon vašich spodních i horních končetin, které křečovitě svírají vodítko ve snaze zbrzdit ten šílený úprk. Big Smile (některé fotky ze semináře vypovídají za všechna slova! Cry)
Instruktorky ochotně odpovídaly na všechny naše zvídavé dotazy, mohli jsme si koupit (nebo objednat) postroje i sedáky za zvýhodněné ceny a nakonec jsme všichni jako vždy skončili u „Ostrovanského stolu“ Big SmileOsobně obdivuji ty, kteří byli schopní absolvovat i odpolední trénink agility! Big Smile
Moc děkujeme Veronice, Janě i Vaškovi za krásné sobotní dopoledne a doufám , že se někteří z nás potkají při běhání v lesích kolem Brna – termíny tréninků i jiných akcí najdete na této adrese!!
Také děkuji Svaťce Liškové za fotodokumentaci celého semináře a Katce Hvězdové, která nám poslala po svém partnerovi Alešovi úžasné zákusky, které jsme snědli na oslavu druhých narozenin jejich psího parťáka Arda.Girldsc_0765dsc_0555
Martina

[slideshow id=37]